... by przedłużyć wrażenia z podróży do wnętrza książki...

O mnie



By  Kasia     13:58  

W kąciku, oprócz książek jestem jeszcze ja, czyli Kasia. Odkąd pamiętam uwielbiam deszczowe, zielone Wyspy Brytyjskie i jak na ich wielbicielkę przystało, dziennie pochłaniam hektolitry herbaty (nie tylko o piątej).

Cenię sobie dobrą literaturę, literaturę piękną i bardzo chętnie sięgam po klasykę. Nie ukrywam, że słowo angielskie jest jakoś bliższe memu sercu, dlatego najczęściej wybieram dzieła pisarzy brytyjskich i amerykańskich. Czytam pomalutku, rozkoszując się każdym obrazem, który maluje się w mojej głowie. Właśnie dlatego też powstał kącik - z potrzeby uchwycenia tych obrazów, zapamiętania, opowiedzenia o nich innym, ale też z potrzeby zbudowania sobie miejsca dla własnego rozwoju. 

Czytając, bezustannie szukam pięknych opowieści, pełnych emocji, pełnych pasji, takich które mnie poruszą, zadziwią, zachwycą, czy nawet zasmucą. Jak to każdemu czytającemu zdarza mi się z niektórymi książkami zaprzyjaźnić trochę bardziej niż z innymi :) Moich ulubieńców dumnie reprezentują (między innymi oczywiście): Wyznaję, Pokuta, Ewa Luna, Zabić drozda, Mistrz i Małgorzata, Szklany klosz.

Mam masę marzeń… Jednym z nich jest, aby pewnego dnia mój mały i niewirtualny kącik wyrósł na porządną biblioteczkę. Dlatego kiedy tylko mogę staram się karmić wygłodniałe półki przepysznymi literackimi kąskami. A co kącikowi zasmakuje, Żaba śmiało opisze…

 Kontakt:
kacik.literacki.blogspot@gmail.com

***

„Piszę, ponieważ nie znam swoich myśli do czasu, kiedy przeczytam to, co powiedziałam.”
 - Flannery O'Connor



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz